download Pobierz darmowe materiały

Komórki macierzyste

scroll-down
Wybierz temat
Czy wiesz, że ...

Koszty bankowania krwi pępowinowej:

Jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć komórki macierzyste na użytek własnej rodziny na własny koszt spodziewaj się 3 etapów płatności:

  • W ciąży – zależnie od banku komórek od 200-600 zł za zestaw pobraniowy, w którym zawarte są sterylne komponenty umożliwiające zabezpieczenie krwi pępowinowej podczas porodu.
  • Po porodzie – po pełnej preparatyce pobranego materiału – czyli od 2000-5000 zł. Ujęte są z nim koszty flebotomisty, który pozyska krew pępowinową podczas porodu, specjalistyczny transport do laboratorium, szczegółową preparatykę krwi pępowinowej, prace laborantów, przygotowanie do mrożenia i umieszczenie ich w kriostacie.
  • Za przechowywanie – okolice 50-70 zł miesięcznie za przechowywanie komórek macierzystych. Abonament za przechowywanie uiszcza się po pierwszych urodzinach dziecka.

Dokładne kwoty poszczególnych usług i wariantów poznasz bezpośrednio w rodzinnym banku publicznym. Listę banków rodzinnych w Polsce znajdziesz tutaj: https://krewpepowinowa.pl/banki/banki-rodzinne.

Jeśli zdecydujesz się na zdeponowanie komórek macierzystych w banku publicznym otrzymujesz przed porodem szczegółową ankietę medyczną. W przypadku zakwalifikowania jako dawcy krwi pępowinowej pobranie materiału podczas porodu będzie bezpłatne. Rodzice zrzekają się praw do komórek macierzystych, dzięki czemu każdy chory będzie mógł z nich skorzystać. Koszty pobrania, preparatyki i przechowywania ponosi bank publiczny. Wbrew powszechnej opinii nie oznacza to, że w razie potrzeby dziecko, od którego została pobrana krew pępowinowa ma pierwszeństwo do komórek – będzie mógł z nich skorzystać, jeśli będą dostępne. Więcej o bankach publicznych przeczytasz tutaj: https://krewpepowinowa.pl/banki/banki-publiczne/

Czy wiesz, że ...

Pobierz darmowe materiały

Wypełnij poniższy formularz, a my na podany adres e-mail wyślemy materiały informacyjne.