Komórki macierzyste z krwi pępowinowej mają znacznie większe zdolności regeneracyjne niż komórki pochodzące ze szpiku.

Kampania Edukacyjna "Prawo do Pępowiny"

Ogólnopolska kampania edukacyjna „Prawo do Pępowiny” jest skierowana do rodzin oczekujących dziecka oraz do personelu medycznego. 
 
Przyszli rodzice oczekując dziecka stoją przed wieloma dylematami, ale nie zawsze dowiedzą się w porę o możliwości zabezpieczenia krwi pępowinowej. Celem tej kampani jest wsparcie merytoryczne oraz edukacja w zakresie krwi pępowinowej.
 
W naszych materiałach otrzymacie odpowiedzi na pytania:
  • Czym są komórki macierzyste?
  • Dlaczego warto zabezpieczać krew pępowinową i sznur pępoeiny podczas porodu?
  • W jakich chorobów stosuje się komórki macierzyste z krwi pępowinowej?
  • Od kiedy wykorzystuje się komórki macierzyste w medycynie?Komu może pomóc krew pępowinową?
  • Jak można zabezpieczyćkrew pępowinową?
  • Jak długo można przechowywać krew pępowinową?
  • Ile kosztuje bankowanie krwi pępowinowej?
  • Ile kosztuje leczenie komórkami macierzystymi?
  • Kto powinien zabezpieczyć krew pępowinową?

Jeśli jesteś Połozną - bezcennym partnerem tej akcji i chciałabym otrzymać od nas poniższe materiały edukacyjne oraz pieczątkę "Poinformowano o możliwości pozyskania krwi pępowinowej" - wypełnij formularz kontaktowy :)
Ambasadorki Stowarzyszenia EuroCord prowadzą również małę wykłady nt. krwi pępowinowej - chcesz poznać harmonogram ich wykładów? Napisz na adres: kontakt@eurocord.pl

Jeśli spodziewasz się dziecka i chcielibyście dowiedzieć się więcej - napiszcie wiadomość na adres: kontakt@eurocord.pl

   

Pozdrawiamy,
Stowarzyszenie EuroCord


Krew pępowinowa

Krew pępowinowa jest z sukcesami wykorzystywana do transplantacji już od 1988 roku, kiedy w paryskiej klinice prof. E Gluckman przeszczepiła komórki macierzyste z krwi pępowinowej siostry chłopcu choremu na wrodzoną niedokrwistość Fanconiego.

Pierwszy udany polski przeszczep krwi pępowinowej miał miejsce w 1994 roku. Do końca 2011 roku pobrano i zmagazynowano na świecie co najmniej 1,000,000 porcji krwi pępowinowej i wykonano ponad 25,000 zabiegów jej przeszczepienia.

W ostatnich latach medycyna poczyniła znaczne postępy w zakresie badań nad możliwościami wykorzystania komórek macierzystych. Obecnie komórki macierzyste mają zastosowanie nie tylko w przeszczepach autologicznych i allogenicznych, ale także w bardzo obiecującej dziedzinie, jaką jest medycyna regeneracyjna.